Dziennikarstwo w sieci musi stać się płatne
Kopiuj tekst

Dziennikarstwo w sieci musi stać się płatne

Ludzie płacili już powszechnie za media. Wchodzili do kiosku, kupowali ulubiony dziennik, tygodnik czy miesięcznik. Wtedy, jeszcze przed erą cyfrową, było oczywiste, że za media się płaci. 

Webnalist proponuje powrót do korzeni w cyfrowym świecie. Teksty muszą stać się znowu płatne, ale na warunkach, które są uczciwe i wygodne dla czytelnika. Jesteśmy systemem nanopłatności za wartościowe treści w sieci. U nas kupuje się pojedyncze artykuły i płaci za tekst kilkanaście groszy. Współpracujemy z niezależnymi dziennikarzami. Na ten moment w ramach systemu Webnalist teksty sprzedaje ponad 20 uznanych autorów, w tym Andrzej Bober, Konstanty Gebert i Jacek Dehnel. A to dopiero początek.


Szacujemy, powołując się na ogólnodostępne badania, że wymagający czytelnicy, skłonni skorzystać z naszego serwisu, stanowią 5% internautów. W Polsce mamy ponad milion potencjalnych czytelników. Taka liczba dla typowego portalu oznacza bankructwo, a dla nas i naszych partnerów ogromny sukces, który pomoże zmienić oblicze mediów w Polsce i w perspektywie - na Świecie.

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.